גננים » מאמרים וחדשות » עיצוב גינה קטנה - כל החוקים ליצירת גינה קטנה בסטייל

עיצוב גינה קטנה - כל החוקים ליצירת גינה קטנה בסטייל

יש לכם גינה קטנה בבית? גם גינות קטנות יכולות להיות מרהיבות ומרשימות. אך עיצוב ותכנון של גינה קטנה זוהי כבר משימה קצת יותר מאתגרת וקשה. הסיבה היא שאין מקום לטעויות, בשונה מגינות גדולות ששם הטעויות עשויות להיבלע.

במאמר הבא ניתן לכם מספר חוקים חשובים ליצירת גינה קטנה בסטייל. עיצוב גינה קטנה שיאפשר לכם להתגאות בה בפני כל האנשים שמגיעים אליכם לבית. עבור רוב האנשים שיש להם גינה בבית, הגינה היא הדובדבן שבקצפת. לכן חשוב מאוד שתדעו מה אתם עושים לכל אורך הדרך, ולא תמצאו את עצמכם הולכים לאיבוד.

הכניסו צמחים צבעוניים לגינה

גינה קטנה ככל שתהיה צריכה להיות כמה שיותר צבעונית. אל תהיו מקובעים על מספר מוגדר של צמחים ספציפיים כי זה לא יטשטש את התחושה. ברגע שיש כמות גדולה של צבעים הנכנסים ביחד אל אותה הגינה, הגודל של הגינה נעלם מהעין.

לא פעם יצא לכם לראות גינות קטנות, אך בגלל שהיו בהן צמחים צבעוניים הגבולות לא היו ברורים. זה נכון לגבי עיצוב גינת גג או כל סוג אחר של גינה שיש ברשותכם. ברגע שמישהו רואה גינה צבעונית הוא לא ישים לב לגודל שלה.

הכינו לעצמכם אזור ישיבה

זה שיש לכם גינה שהיא יחסית קטנה מהממוצע, זה לא אומר שאינכם יכולים להנות ממנה. מה אנו מציעים לכם לעשות? תנסו להכניס אל תוך הגינה אזור ישיבה שבו תוכלו לשבת ביחד עם האורחים שמגיעים אליכם. אזור הישיבה לא חייב להיות אזור גדול כל כך, אך חשוב שהוא יהיה קיים. ברגע שאתם מכניסים אזור ישיבה אל תוך הגינה, היא אוטומטית נראית קצת יותר גדולה.

כל מי שנמצא באזור של הגינה יצא מנקודת הנחה כי היא מספיק גדולה כי יש בה אזור ישיבה. גם מגיע לכם ליהנות מהגינה עם כוס הקפה של הבוקר באופן קבוע.

אל תעמיסו על הגינה בצמחייה

הצמחייה היא חלק בלתי נפרד מהגינה עצמה. כמו שאמרנו היא צריכה להיות צבעונית ככל האפשר על מנת לטשטש את התחושה של הגודל. אך עניין נוסף בהקשר של עיצוב גינה במרפסת הוא לא להעמיס יתר על המידה. תנסו למצוא את השילוב הנכון שיאפשר לכם ליהנות ממנה אך לא להעמיס יותר מידיי.

ברגע שהגינה תהיה עמוסה, הגבולות שלה יהיו מאוד ברורים. כל מי שיראה אותה מרחוק יבין בדיוק מה הגודל שלה. השאיפה שלכם בהקשר של גינה קטנה זה לנסות להפוך את הגינה לגדולה אפילו רק למראית עין.

תנסו שלא להגביל את עצמכם

לא מעט אנשים חושבים כי בעת עיצוב גינה במרפסת הם צריכים להתפשר. זה לא משנה היכן הגינה שלכם נמצאת או מה הגודל שלה, היא חייב להיות כמו שתמיד חלמתם. אל תגבילו את עצמכם בגלל הגודל של הגינה כי בסוף זה יכול להיות בעוכריכם. תנסו לעשות כל מה שצריך על מנת שהגינה תכיל את כל הצמחים והפרחים שאתם אוהבים. אתם תראו כי בסוף זה יהיה משתלם, ובתחושה שלכם הגינה לא תהיה כל כך קטנה.

גינות קטנות אסור לתחום באזור מוגבל

בעת עיצוב גינה קטנה אסור להיות מקובעים יתר על המידה. הקבעון יביא אתכם למצב שבו הגינה לא תהיה כמו שרציתם. אל תתחמו את הגינה לאזור מוגבל, כי אזור מוגבל יביא לכך שיראו מיד כי הגינה קטנה. תנסו לפרוס את הגיה כמה שיותר, ואפילו להמשיך אותה אל תוך הבית. ברגע שלגינה לא יהיה אזור מסוים תוכלו להוציא ממנה את המקסימום האפשרי.

תמיד טוב להתייעץ עם אנשי מקצוע

לא יודעים איך להתחיל עם עיצוב גינת גג או כל גינה אחרת? התייעצו עם אנשי מקצוע שמכירים את התחום על בוריו. הם יכולים להביא לכם עוד לא מעט טיפים שימושיים שיכולים מאוד לעזור לכם.

פתאום תמצאו את עצמכם במצב שבו הגינה תהיה בדיוק כמו שתמיד חלמתם, והגודל שלה לא יהווה מכשול. זוהי הסיבה שבגללה אנשים לא אוהבים לעצב את הגינות שלהם באופן עצמאי וללא עזרה מקצועית. לאנשי מקצוע מנוסים יש כל מיני רעיונות שככל הנראה אתם לא תחשבו עליהם לבד.

עוד באותו נושא

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

מראה אסטטי, אפס עלויות תחזוקה, בלאי טבעי זניח ואפילו (לדברי מומחי פאנג שווי) שיפור בזרימת האנרגיות. הכל בסוג של חיפוי אחד, שאפילו ההנחה שלו...

גננים - שימוש נכון וחסכני במים

גננים - שימוש נכון וחסכני במים

שימוש חסכוני במים הוא דרך חיים של גננים שמבינים את מהות ההשקייה הנכונה. רוצים להבין קצת יותר במה מדובר? הכל בפנים. כל גנן מתחיל יודע שחישוב...

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

אז עברנו את הימים שממשלת ישראל חיפשה דרכים להיאבק בבזבוז המים של הציבור, בזמן שרובנו עדיין מנסים לחשוב על פתרונות יעילים לחסכון, יש כאלו...

מזמרות - הכלי שאף גנן לא יכול בלעדיה

מזמרות - הכלי שאף גנן לא יכול בלעדיה

בניגוד לדעה הרווחת, לא תמיד יש צורך לעשות שימוש במזמרות הן מתאימות לגיזום ענפים ועלים קטנים, בשביל זה תצטרכו מזמרות איכותיות המזמרה...

המלצות על ספרי עיצוב גינון אקולוגי

המלצות על ספרי עיצוב גינון אקולוגי

הישראלים אוהבים לטפח גינות, אך למרות זאת, יש מעט ספרים בנושא, לעומת הספרות האנגלית המפותחת. ליקטנו את הספרים המובחרים, אשר מכילים ידע רב...