enter-article כך תעצבו את הגינה שלכם בסגנון כפרי - אתר הגינון הגדול
גננים » מאמרים וחדשות » כך תעצבו את הגינה שלכם בסגנון כפרי

כך תעצבו את הגינה שלכם בסגנון כפרי

האביב ממש בעוד רגע בפתח, מה שיוצר אצלכם ציפייה גדולה כי בקרוב מאד תוכלו לחזור לשבת ימים ארוכים מאד בגינה שלכם. אין כל ספק כי אחד היתרונות הבולטים של בית פרטי הוא האפשרות ליהנות מגינה צמודה, בה אתם יכולים לבלות בחיק המשפחה ולספוג אליכם קצת מקרני השמש החמימות. כעת, כשעונת האביב ממש בעוד ברגע כאן, אתם רוצים לעצב את הגינה שלכם בסגנון כפרי. איך עושים זאת? די בקלות. הנה כמה טיפים קטנים לשדרוג גדול.

גינה בסגנון כפרי
גינה בסגנון כפרי

 

מקיפים את הגינה בגדר

אז הדבר הראשון שתוכלו לעשות הוא לשלב גדר פלסטיק לבנה. מדוע? הסיבה שרבים ליצור אווירה כפרית בגינה היא על מנת לייצר אווירה חמימה ואינטימית. בעת שאתם תוחמים את החצר שלכם בגדר, אתם יוצרים תחימה ברורה בין החלל הציבורי אל החלל הפרטי. כך, הודות לגדר, אתם מייצרים אווירה אינטימית מאד שמעניקה לכם גם פרטיות בשטח הבית שלכם. מעבר לכך, יש לגדר גם היבט פונקציונאלי כמובן שבמידה רבה הוא מגן בטיחותי, המונע מילדכם לחצות את גבולות הבית.

צמחי תבלין ריחניים

רוצים לעורר אווירה כפרית בגינה שלכם? שתלו צמחי תבלין. אין לכם מושג כמה תוכלו ליהנות מצמחי התבלין בגינה שלכם, שכיום זמינים לכם בכל מקום.

כך, הגינה שלכם תהפוך לריחנית וכזו המשמשת כבושם של ממש. טפחו את הצמחים ותוכלו לשלב אותם גם בתבשילים שונים שאתם רוקחים במטבח. אילו צמחי תבלין תוכלו לשתול? ריחן, רוזמרין, נענע, טימין או כל צמח אחר החביב עליכם.

ריהוט גן מעץ

כמו כן, על מנת לייצר את האווירה הכפרית לה את כמהים, כדאי להשתמש בריהוט גן מעץ. הריהוט מהעץ תורם גם הוא לחמימות ולאווירה אינטימית, וכנראה שאין דבר שמזוהה עם אווירה כפרית יותר מאשר ריהוט העץ. על איזה ריהוט מדובר? על שולחן גדול לאירוח, כיסאות גדולים ומרווחים, ארוניות לאחסון החפצים שלכם בגינה או כל רהיט אחר שיכול לתרום לאווירה החמימה.

אביזרים דקורטיביים

לטובת האווירה הכפרית בגינה שלכם, הרי שתוכלו לשלב גם אלמנטים אחרים המשמשים כאביזרים דקרוטיביים. כך לדוגמא, תוכל לשלב צמיגים ובתוכם לשתול שתילים שונים, בובות של גמדים וגם מנורות שתוכלו להדליק כשיורד הערב. הגינה שלכם תהפוך כך לגינה קסומה, מזמינה וכפרית. כל אביזר שיש ברשותכם שיכול להוסיף לגינה שלכם – הרי הוא משובח.

שתלו פרחים

הדרך הטובה ביותר לשדרג נראות של כל גינה, ובמיוחד כזו שתרצו להפוך לכפרית במיוחד, היא באמצעות פרחים. הפכו את הגינה שלכם לממלכה קסומה עם שלל הפרחים האהובים עליכם שמוסיפים צבע לגינה, ובעיקר פותחים את הנשמה ומרחיבים אותה.

אוצרות הטבע הם האוצרות המרהיבים ביותר, וכעת תוכלו לשלב גם אותם בגינה הפרטית שלכם. אומנם מדובר על טיפוח ותחזוק מצידכם, אך התוצאות מרהיבות ושוות את ההשקעה.

עוד באותו נושא

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

מראה אסטטי, אפס עלויות תחזוקה, בלאי טבעי זניח ואפילו (לדברי מומחי פאנג שווי) שיפור בזרימת האנרגיות. הכל בסוג של חיפוי אחד, שאפילו ההנחה שלו...

גננים - שימוש נכון וחסכני במים

גננים - שימוש נכון וחסכני במים

שימוש חסכוני במים הוא דרך חיים של גננים שמבינים את מהות ההשקייה הנכונה. רוצים להבין קצת יותר במה מדובר? הכל בפנים. כל גנן מתחיל יודע שחישוב...

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

אז עברנו את הימים שממשלת ישראל חיפשה דרכים להיאבק בבזבוז המים של הציבור, בזמן שרובנו עדיין מנסים לחשוב על פתרונות יעילים לחסכון, יש כאלו...

מזמרות - הכלי שאף גנן לא יכול בלעדיה

מזמרות - הכלי שאף גנן לא יכול בלעדיה

בניגוד לדעה הרווחת, לא תמיד יש צורך לעשות שימוש במזמרות הן מתאימות לגיזום ענפים ועלים קטנים, בשביל זה תצטרכו מזמרות איכותיות המזמרה...

המלצות על ספרי עיצוב גינון אקולוגי

המלצות על ספרי עיצוב גינון אקולוגי

הישראלים אוהבים לטפח גינות, אך למרות זאת, יש מעט ספרים בנושא, לעומת הספרות האנגלית המפותחת. ליקטנו את הספרים המובחרים, אשר מכילים ידע רב...

string(63) "המלצות על ספרי עיצוב גינון אקולוגי"