mygardener.co.il

בואו להכיר את מיכל אליעד בעלת חלומות בירוק

מאמר נכתב על ידי חלומות בירוק - עיצוב גינות ואדריכלות נוףמיכל אליעד , מעצבת גינות ואדריכלית נוף, מאמינה שאין שכר גבוה יותר מהאושר של הלקוח שנהנה מגינה יפה


מתי החלטת להיות גננית  ומדוע?

אני לא גננית מבצעת אלא עוסקת בתחום התכנוני של עיצוב גינות ואדריכלות נוף. אחרי הרבה שנים בתחום אחר, החלטתי להיות מעצבת גינות. זאת  בעקבות אהבתי לטבע, לצמחים, לבני אדם ולאדמה. אני מאושרת מכל שניה שאני עובדת במקצוע המופלא הזה.

אני לוקחת את החדר הכי גדול בבית, עושה אותו שימושי, יפה, מזמין. אני עושה אנשים מאושרים, ואין שכר יותר גבוה מזה שלקוח שלי מאושר במה שיצרתי עבורו.
 

איזו עצה את יכולה לתת לגננים צעירים שעושים את צעדיהם הראשונים במקצוע?


ללמוד. לא להיות חאפרים. אם רוצים לעסוק בגינון – ללכת ללמוד גינון סוג 1,2 ומעלה.

אם רוצים לעצב גינות – ללכת ללמוד אדריכלות נוף ברצינות בבית ספר להנדסאים ודיפלומת הנדסאי אדריכלות נוף או בטכניון לתואר אדריכל נוף.
אין השוואה באיכות התכנון בין גננים למעצבים מקצועיים שלמדו את המקצוע.

לגננים לא להציג עצמם כמו מי שהם לא. לא לרמות אף פעם, לא להתבייש לאמר "אני לא יודע" ולהעזר בבעלי מקצוע. לתת את הלב והנשמה ולא רק לקחת כסף.
 

נשמח לדעת מעט על תוכנית העבודה שלך עם לקוחות

אני מעצבת את פיתוח החוץ החל מהשלוב בו הבית  בתכנון , כולל המלצות להצבת הבית על המגרש, רחבות ישיבה, שבילים. מדרגות , ניקוז וחלחול, טיפול בגבהים הכנות חשמל והכנות אינסטלציה.

תכנון גינון כולל סקיצות רעיוניות, בחירת סקיצה נבחרת, תוכניות עבודה מלאות כולל: צמחיה ורשימת צמחים תקנית , תוכנית השקיה מקצועית מלאה, תוכנית תאורה, תוכנית שלד וגבהים, תוכנית עקירה – אם נדרש.

מה שמיחד אותי יחסית למעצבים אחרים, זה שאני לא כופה סגנון אחד ויחיד על הלקוח. כל משפחה היא אחרת , עם הרגלים אחרים, טעם אחר, סגנון אחר. למשפחה אחת מתאים גינה פרועה וטבעית, למשפחה שניה מתאים גינה מסודרת בקוים ישרים, ולשלישית מתאים בוסתן גדול. אנשים שונים – גינות שורות.
 

האם את מנסה בעבודתך לקדם גישה של שמירה על הסביבה , אם כן, אז כיצד?

הגישה שלי היא אקולוגית. אני מתכננת שימור מי נגר עילי (עודפי גשמים והשקיה), שימוש בחומרים טבעיים ומינימום בטון, תכנון השקיה מקצועי לחלוטין שחוסך הרבה מים, גינון שלא ידרוש ריסוסים ותחזוקה.

כיצד את מציעה ללקוחות שלך להתמודד עם בעיית הבצורת בישראל, מבחינת גידולים וטיפוח הגינה?

לדעתי הגישה הנכונה היא תכנון השקיה מקצועי ע"י מישהו שלמד השקיה והוסמך לכך. זה יכול לחסוך מאות ש"ח בחודש והרבה מים.
אני דוגלת בשימוש בחיפויים, שתילת צמחיה חסכונית.
 

אילו מגמות בתחום הגינון את רואה בשנים האחרונות?

אני רואה מגמה של הקטנת מדשאות. שימוש בחיפויים טבעיים. פחות רואים גינות טרופיות עם חלוקי נחל, יותר גינון ארץ-ישראלי וים תיכוני. שימוש בהרבה עצי פרי המתאימים לאזור ועמידים יותר. יותר שימוש באבן וחומרים טבעיים. קויים יותר נקיים בעיצוב.

מאמר בנושא כאן: מגמות בתכנון ועיצוב גינות פרטיות בישראל

כמו שהיום יש פתיחות מלאה לנושא עיצוב הפנים ע"י מעצבים מקצעויים, כך גם קורה בגינה. לשם עיצוב הגינות הרבה יותר אנשים פונים למעצבי גינות מקצועיים במקום לגננים. לביצוע הגינה בפועל יותר אנשים מבינים את ההבדל בין גנן חאפר לגנן מקצועי בפיקוח של המעצב.
 

האם לפי דעתך גננים צריכים ללמוד את המקצוע או שקריאת חומרים בתחום וניסיון מספיקים?

בשום פנים ואופן קריאה וניסיון לא מספיקים.

אם זה עבודה בגינון ביצועי – יש להתלוות למקצוען מנוסה ולעבוד איתו כדי להכיר את המקצוע.

אם זה עבודה בעיצוב גינות – רק ללמוד ולקבל הסמכה, שום דבר אחר לא מתקרב לכך. למדו איתי גננים מנוסים שהשקיעו שנים בלימודים כדי ללמוד לעצב. הם יצאו מהלימודים ברמה שונה לגמרי ממה שנכנסו אליכם. אי אפשר לתכנן השקיה מניסיון או לפי העין. השקיה זה פיסיקה, דורשת לימוד תיאורטי.

רק בלימודים יש הזדמנות לשיעורי סטודיו בהם מקבלים ביקורת בונה ומשתפרים. הבירות ניתנת א"י אדריכלים מנוסים ומקצועיים.. בלי ביקורת כזו, כם האדם הכי מוכשר בתחום נשאר ברמה נמוכה ולא מתקדם לשום מקום. ביקורת בונה מקפיצה את יכולות העיצוב בהרבה מאד רמות.


האם ישנה גינה או גן בעולם שאתה חולם לעצב? אם כן נשמח לדעת איזו וכיצד

אני חולמת לעצב גנים ציבוריים בישוב שלי, כדי שיראו פחות מלוקקים, יהיו יותר חסכנים במים, ושיהיה לילדים שלי מה לעשות בהם.

לעצב כיכר אחת קצת שונה. בלי שום עץ זית עתיק שנעקר ונזרק שם. כיכר שתשנה את מראה בכל תקופה ותהיה תמיד מעניינת ונחמדה.

אני חולמת לעצב גן אירועים גדול שכולו בסגנון ארץ ישראלי או ים תיכוני. לא דקלים, לא קוקוסים ובלי אורות צבעוניים. משהו אחר מכל השכפולים שרואים בכל מקום.

הטיפ של מיכל - הגינה היא החדר הכי גדול בבית. כדי להפוך את החדר הזה ליפה ושימושי, מגיע לגינה עיצוב ברמה כמו שרק מעצבת גינות מקצועית יכולה


מיכל אליעד , מנהלת חלומות בירוק, הינה מעצבת גינות חדשות וותיקות
ת.ח 10143, זכרון יעקב, טלפון 054-683355317/05/2011    המאמר עודכן בתאריך 10/10/2017    mygardener.co.il
פורום גינון
אנחנו יכולים לעשות בשבילכם את העבודה ולדאוג ש:

 יתקשרו אליכם תוך שעה
 ללא עלות

זהו שירות הניתן לכם בחינם ומאפשר לכם לקבל את ההצעות המשתלמות ביותר.

אנחנו לא נשלח אליך SPAM למייל. המספר יועבר לספקים מומלצים בלבד!

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום גננים

חלומות בירוק - עיצוב גינות ואדריכלות נוף
עיצוב גינות ותכנון נוף יעוץ חסכון במים בגינון תכנון פיתוח חוץ גינת החלומות שלכם תהפוך למציאות. גינה שתעניק לכם חוויה אמיתית ותאפשר לכם לנצל את החדר הכי גדול בבית - החדר החיצוני. - הגינה שלכם תהיה המקום שתאהבו להיות בו . מתאים למי שביתו בשלב..

ת.ח. 10143 זכרון יעקב


חלומות בירוק - עיצוב גינות ואדריכלות נוף
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום גננים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mygardener.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
קהילת גננים - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mygardener.co.il כל הזכויות שמורות
אתר גננים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום גינון
דברו עכשיו עם אחד הגננים המומלצים ברשימה שלנו
אנחנו עובדים עם הגננים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!