גננים » מאמרים וחדשות » דברים שצריך לדעת לפני שמתכננים גינה לבד

דברים שצריך לדעת לפני שמתכננים גינה לבד

תכנון גינה זו אחת מהמשימות הכי מאתגרות שיש, אך יש כאלה שמחליטים לבצע אותה לבד. לעיצוב של הגינה באופן עצמאי ישנן יתרונות לצד חסרונות, וחובה לדעת איך עושים זאת בהצלחה. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם מקדישים זמן רב לגינה ללא כל תמורה.

במאמר הבא נציג לכם כל מיני דברים שחובה לדעת לפני שמתכננים גינה לבד. כדאי לכם להקדיש כמה דקות לקריאת המאמר על מנת שיהיה לכם מספיק ידע. אחרי שתקראו את כל המאמר תוכלו לצאת לדרך, ולהתחיל לתכנן את הגינה שתמיד חלמתם עליה. 

תתכננו בראש כיצד תראה הגינה

בעת תכנון גינה פרטית תצטרכו לעבוד בצורה מאוד מסודרת. אם אינכם מסודרים באופי שלכם, זה עלול להוות בעיה בהמשך הדרך. על מנת שתוכלו להקים את הגינה שתמיד רציתם, חובה לתכנן אותה בצורה מדוקדקת. עוד לפני שאתם מוציאים את התוכנית לפועל יהיה עליכם להבין כיצד היא תראה.

ככל שהתוכנית תהיה יותר מפורטת, כך זה יקל עליכם כאשר תרצו להוציא אותה לפועל. תכנון גינה עם תוכנית מקדימה זה לא דבר כל כך מסובך. את החלק הקשה של התכנון והבנייה כבר השארתם הרחקת מאחוריכם.

תהיו מסודרים מבחינת ההוצאות

החלטתם לוותר על איש מקצוע מנוסה כדי שאולי תצליחו לחסוך בעלויות. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם להיות מאוד זהירים מבחינת ההוצאות הכספיות. כל הוצאה שאתם עושים הקשורה לגינה צריכה להיות מתועדת. כך תוכלו להבין פחות או יותר כמה כסף הוצאתם, וכמה כסף עוד נותר לכם להוציא.

אם לא תהיו מסודרים מבחינת ההוצאות, תמצאו את עצמכם משלמים יותר מאשר הייתם משלמים לאנשי מקצוע. לעיתים שווה לעבוד עם אדריכלי נוף וגננים על מנת שההוצאות יהיו מוגדרות מראש. יש כאלה שקשה להם מאוד לעבוד בצורה מסודרת עם הוצאות ידועות מראש. תנסו למצוא את הדרך שבה תשלבו בין הגשמת החלום לבין הוצאות מבוקרות. 

תהליך בחירת הצמחים והפרחים

אחד מהשלבים הכי חשובים הוא השלב של בחירת הצמחים והפרחים שיעטרו את הגינה. בחירה נקודה תגרום לכך שהגינה תהיה בדיוק כמו שתמיד חלמתם. בחירה לא נכונה עלולה להביא אתכם לסיטואציה שבה כל פעם תצטרכו לשנות את התוכניות. בשלב הזה כדאי לפחות להתייעץ עם גננים או אדריכלי נוף שיסייעו לכם לעשות את הבחירה הנכונה. בסוף רק אנשי מקצוע שמגיעים עם ניסיון עשיר ידעו בדיוק אילו סוגים של פרחים וצמחים מתאימים לגינה שלכם. אך גם אם אתם עושים את הבחירה לבד, אל תעשו אותה בצורה כל כך פזיזה.

התאורה בגינה היא חיונית במיוחד

כל מי שמקים גינה באופן עצמאי חייב לוודא כי התאורה מחמיאה לגינה. זה לא מספיק לבחור תאורה חזקה ואיכותית, היא צריכה להשתלב באופן מושלם עם הגינה עצמה.

בלא מעט מקרים אנו רואים כיצד תאורה מוסיפה אלמנטים מיוחדים לגינה. מצד שני אנו גם רואים כיצד תאורה לא מחמיאה עושה בדיוק את התרומה ההפוכה. אנו מציעים לכם לבחון היטב סוגי תאורה שונים עד אשר תגיעו לסוג התאורה שמתאים לגינה שעליה חשבתם.

תנסו לשלב בגינה רהיטים איכותיים

לא רק צמחים ותאורה, גם הריהוט שתכניסו לגינה עשוי לעשות את ההבדל. יש כאלה שאומרים כי הריהוט הוא האקס פקטור שעושה את כל השינוי. גם כאן אנו מציעים לכם לוודא כי הריהוט מתכתב בצורה אידיאלית עם הצמחים בגינה ועם התאורה שבחרתם. צריכה להיות סוג של הרמוניה בין כל הדברים שנמצאים בגינה עצמה. תכנון גינה פרטית מצריך לא מעט ראייה מרחבית, ובגלל זה הרוב מעדיפים לעבוד עם אדריכלי נוף.

הכניסו את הגינה אל תוך הבית

עוד טיפ שתוכלו להשתמש בו בעת תכנון גינה הוא לנסות להכניס את הגינה אל תוך הבית. על מה אנו מדברים? על כך שחלק מהצמחים שנמצאים בגינה יכולים להיות מפוזרים באגרטלים בתוך הבית.

זה יאפשר לכל מי שיוצא לגינה לראות פחות או יותר מה נמצא בה על סמך הפרחים והצמחים הנמצאים בבית. יתרה מכך, ברגע שמוסיפים צמחים אל תוך הבית מכניסים לתוכו קצת אור ואנרגיות חיוביות. יש אנשים שמוכרחים שיהיו להם צמחים בתוך הבית, והצמחים הנמצאים בגינה זוהי הבחירה הנבונה.

עוד באותו נושא

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

מראה אסטטי, אפס עלויות תחזוקה, בלאי טבעי זניח ואפילו (לדברי מומחי פאנג שווי) שיפור בזרימת האנרגיות. הכל בסוג של חיפוי אחד, שאפילו ההנחה שלו...

מכסחות דשא - כאן עושים תספורת לדשא

מכסחות דשא - כאן עושים תספורת לדשא

לצד צמחים ופרחים ומערכת השקייה יעילה, על מינת שהגינה שלנו תהיה מטופחת, אנחנו זקוקים למכסחת דשא טובה, מקצועית ובעיקר נוחה לעבודה ממושכת. מאז...

עיצוב גינה – 5 הגינות שממש הייתם רוצים

עיצוב גינה – 5 הגינות שממש הייתם רוצים

אם הנך קורא מאמר זה סימן שתכנון והקמה של גינה עוברת בראשך והנך חושב אולי עתה או בעתיד הקרוב להגשים פיסת גן עדן זו בביתך. לאחר שהסדרנו נקודה...

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

אז עברנו את הימים שממשלת ישראל חיפשה דרכים להיאבק בבזבוז המים של הציבור, בזמן שרובנו עדיין מנסים לחשוב על פתרונות יעילים לחסכון, יש כאלו...

מחירון כלי גינון

מחירון כלי גינון

אם גם גינה קטנה דורשת טיפול, אז גננים בכל הרמות, זקוקים לכלי גינון מכל הסוגים עולם כלי גינון עבור גינון ביתי ומקצועי, מתחלק לשלוש קטגוריות...