גננים » מאמרים וחדשות » איך מעצבים גינת גג - חמשת הדיברות

איך מעצבים גינת גג - חמשת הדיברות

אין לכם חצר בבית? זה לא אומר שאתם לא יכולים להגשים את החלום שלכם. תוכלו לדאוג שתהיה לכם גינה מזמינה, אך במקום בחצר על הגג.

כמעט בכל בניין יש גג מרווח וגדול, שתוכלו להסב אותו לגינה המושלמת. כך בכל פעם שיהיה לכם קצת קשה, תוכלו למצוא את עצמכם עולים לגג. אז מה אתם צריכים לדעת על עיצוב של גינת גג? הרי מיותר לציין כי ההתייחסות צריכה להיות התייחסות מעט שונה.

עיצוב גינת גג יהיה שונה בתכלית מאשר עיצוב של גינה רגילה בחצר של הבית. אנו החלטנו להביא לכם את חמשת הדיברות של עיצוב גינה הנמצאת על הגג. כך תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תעשו את הבחירה הנכונה, ותדאגו שתהיה לכם את הגינה הכי מושלמת שיש.

אל תפילו את כל האחריות על הכתפיים שלכם

אפילו אם החלום הכי גדול שלכם היה לטפל בגינה, אל תפילו את כל האחריות על הכתפיים שלכם. מוטב כי תעבדו ביחד עם אנשי מקצוע מנוסים שיסייעו לכם להפוך את החלום למציאות. אדריכלי נוף לדוגמה יכולים לספק לכם כל מיני נקודות חשובות ליישום.

נקודות חשובות שאתם עם הידע הדל שעומד לרשותכם לא הייתם שמים לב אליהן. לעיתים שווה להוריד קצת מהאגו על מנת לקבל עוד עצה טובה וחיונית לגינת גג. עצה שיכולה לשנות את תמונת המצב, ותאפשר לכם להפוך את החלום הכי גדול למציאות.

הגדירו את סדרי העדיפויות בצורה ברורה

עיצוב גינת גג זוהי לא משימה קלה, ויכולות להיות להן לא מעט משימות לביצוע. איך תדעו שלא תלכו לאיבוד בין שלל המשימות השונות? על ידי ביצוע סדרי עדיפויות ברורים. כך בכל פעם שאתם עולים לגג, אתם תדעו בדיוק מה צריך לעשות. לא מעט מהאנשים מתפזרים כאשר הם עולים לגג, ומכאן התוצאות פשוט לא מספיק איכותיות.

כל מי שמגיע עם מטרה ברורה בכל פעם מחדש, יצליח להוציא את המקסימום מהגינה. גם עם אפשרויות מוגבלות יהיה ניתן להוציא את המקסימום. העיקר שיהיו לכם סדרי עדיפויות שלא ישאירו מקום לספק.

תדאגו שיהיו לכם את התשתיות הנדרשות

כאשר חושבים על עיצוב גינות על הגג, ישנו צורך לקחת בחשבון את הנושא של התשתיות. התשתיות יהיו שונות בגינה הזאת בהשוואה לגינה רגילה הנמצאת על הקרקע. עליכם תמיד לזכור כי מתחת לגינה יש עוד דירות שלמות שצריך לשמור עליהן. לא תרצו למצוא את עצמכם בסיטואציה שבה התשתיות של הגינה פוגעות במבנה כולו.

לכן ישנו צורך לשים לב לנושא הזה, ולספק לתשתיות את כל הכלים הדרושים. עם הידע שיש לכם בעיצוב, תוכלו כמובן להסתיר את התשתיות על מנת לשפר את העיצוב. אף אחד לא ירצה למצוא את עצמו במצב שבו התשתיות חשופות לעיני כל. ישנה אפשרות להסתיר את התשתיות מהעין ולמנוע חוסר נעימות.

צמחיה מגוונת ככל האפשר

המגוון הקיים הוא ללא ספק פרמטר שלא ניתן להישאר אדיש אליו. על מנת שתוכלו להשיג את התוצאה הכי טובה שיש יהיה עליכם לדאוג למגוון רחב ומרשים. אל תהיו מקובעים על צמחים ספציפיים כי זה עלול לפגוע בנראות של הגינה. גם גינת גג וגם גינה רגילה מחייבות אתכם לחשוב תמיד מחוץ לקופסה על מנת לקבל את התוצאות המושלמות.

לעיתים אם תהיו פתוחים לאפשרויות חדשות, תוכלו לגלות כל מיני אפשרויות קסומות שלא חשבתם עליהן. אנו מציעים לכם בעת עיצוב גינת גג להיות פתוחים ולבחור מגוון רחב ומרשים של צמחים שונים.

הגינה חייבת להיות מספיק בטוחה

עיצוב גינה על הגג מחייבת אתכם לשים לב לכל הנושא של הבטיחות. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם עולים בכל פעם לגינה עם חשש מסוים. מוטב כי הגינה תהיה בטוחה ככל האפשר, ויהיה ניתן להסתובב בה ללא כל חשש.

תוך כדי העיצוב של הגינה תדאגו שיהיה מספיק מקום ללכת ללא סכנות מיותרות. אם אתם מזהים סכנה מסוימת שעלולה לפגוע בבטיחות, תספקו לה את המענה הנדרש. רק כך תוכלו להביא אל הגינה אנשים שונים שישמחו לבקר בה. לא תצטרכו להיות בחשש תמידי שמא יקרה לאחד המבקרים משהו במהלך הביקור.

עוד באותו נושא

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

עיצוב גינה בעזרת חלוקי נחל

מראה אסטטי, אפס עלויות תחזוקה, בלאי טבעי זניח ואפילו (לדברי מומחי פאנג שווי) שיפור בזרימת האנרגיות. הכל בסוג של חיפוי אחד, שאפילו ההנחה שלו...

מכסחות דשא - כאן עושים תספורת לדשא

מכסחות דשא - כאן עושים תספורת לדשא

לצד צמחים ופרחים ומערכת השקייה יעילה, על מינת שהגינה שלנו תהיה מטופחת, אנחנו זקוקים למכסחת דשא טובה, מקצועית ובעיקר נוחה לעבודה ממושכת. מאז...

עיצוב גינה – 5 הגינות שממש הייתם רוצים

עיצוב גינה – 5 הגינות שממש הייתם רוצים

אם הנך קורא מאמר זה סימן שתכנון והקמה של גינה עוברת בראשך והנך חושב אולי עתה או בעתיד הקרוב להגשים פיסת גן עדן זו בביתך. לאחר שהסדרנו נקודה...

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

דשא סינטטי - חוסכים במים, נהנים מירוק

אז עברנו את הימים שממשלת ישראל חיפשה דרכים להיאבק בבזבוז המים של הציבור, בזמן שרובנו עדיין מנסים לחשוב על פתרונות יעילים לחסכון, יש כאלו...

מחירון כלי גינון

מחירון כלי גינון

אם גם גינה קטנה דורשת טיפול, אז גננים בכל הרמות, זקוקים לכלי גינון מכל הסוגים עולם כלי גינון עבור גינון ביתי ומקצועי, מתחלק לשלוש קטגוריות...